START OF ART GALLERY

 

 

ON-LINE GALLERY

Start of Art gallery podporuje nadějné talenty, propojuje profesionály s laiky a stírá mezi nimi hranice.

Vystavuje umělce z řad zavedených umělců, začínajících talentů i neškolených tvůrců, a sleduje jejich osobní tvůrčí cestičky a příběhy.

 Zdena Hrušková

Autorka této výstavy je brněnská ilustrátorka a grafička. Vystudovala obor vědecká kresba a ilustrace na Střední škole umění a designu v Brně a poté pokračovala na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě v Plzni.

Slova autorky

Pod hladinou

Kurátorka výstavy: Jana Leah Ackermann

Ve světě vody, v království do kterého málokdo vidí, se skrývá více tajemství než v tom suchozemském.  Ponořit se do vody znamená sklidnit se, meditovat, „nadechnout se pomaleji.“  Pod hladinou máme čas přemýšlet, vidět z jiné perspektivy, popustit uzdu fantazii, smíme se uvolnit, možná tu ani nikdo není s námi. Tady jsme sami se sebou, můžeme zde vnímat intenzivněji, po svém, tak jak chcete vy.


 Jednou jsem se tak zamyslela ve vaně, že by nebylo špatné proměnit myšlenky o životě pod hladinou v kresebný projekt. Všichni ti živočichové, krajina, atmosféra – to stojí za zpracování. A tak jsem se na okamžik v duchu vrátila do chvil, které jsem strávila u moře, vybavila jsem si tu nezaměnitelnou vůni, která se s ním pojí, barvy kamenů, odlesky slunce ve vodě, mokrý písek mísící se skořápkami rozšlapaných mušlí, chaluhy, volně plující po hladině. A dál, dolů do hloubky, pod to modro, otočit se za stříbrnou rybkou, za medúzou, jejíž chapadla by vás chtěla obejmout.


 Kreslila jsem, co na tom, že se chobotnice spojila s rybou a ryba s medúzou. Kde je konec jednoho tvora druhý může pokračovat, dělit je není potřeba.  A tam, kde se příroda bohatě vyjádřila ve zpracování barvy, tvaru a vzoru kůže, náhle vzniká moje pojetí. Je to moje moře, moje zvířata, můj svět – má struktura. Pak jsem se vzdala barvy a zůstala tužka klouzající po papíře, jak ji napadne, před sebou plochu, která potřebuje poznamenat a na ní vznikající další a další ryby v zajetí svého světa, který může být přestat čitelný. Jedna, dvě tři nebo deset ploutví? Proč je slepá? To je srdce? A můžou mít vůbec ryby srdce? Sama nevím, možná jo, ale kdo ví…A to jsou řasy? Sasanky? Ztrácím se a vymýšlím si odpovědi, čekám, že na ně odpoví někdo za mě. 

Tolik čar, snad budou mít co říci…

Série pod hladinou

velikost 50 x 70 cm / technika barevných kreseb: akvarel a tužka / černobílé kresby: tužka a černá pastelka

Chcete rozvinout svůj tvůrčí, niterný, osobní svět? Mrkněte na naše kurzy

HORNÍ MENU – VÝTVARNÉ KURZY

KONTAKTUJ NÁS 

 

Informace ke kurzům
Kateřina Ledašilová
start@start-art.cz
730 414 803

Vedení organizace
Denisa Belzová
info@start-art.cz

Adresa
Start-Art, z.s.
Husova 8a
602 00 Brno
IČ 046 06 019

 

Start-art

 

CESTA

  • nepřehlédni písmenko za číslicí: Husova 8a
  • průjezd mezi kadeřnictvím a second handem
  • vejdi do průjezdu
  • na konci průjezdu vpravo dveře do domu (ne na dvoře)
  • 1 patro, bílé dveře vpravo
  • zazvoň na zvonek, rádi ti otevřeme
  • jdeš–li na lekci, ulož si číslo na lektora a volej pokud zabloudíš

DOPRAVA

  • tram 5, 6, 12 zastávka Šilingrovo nám.
  • placené parkování kousek od nás v Domini park

 

 

Start-Art, z.s.

Husova 8a

přihlášky: Kateřina Ledašilová

start@start-art.cz

Vedoucí školy: Denisa Belzová

info@start-art.cz

 

Cesta

Husova 8a, (nikoliv 8, je to zrcadlově řešená budova)
Vejdete do průjezdu, na konci průjezdu (nikoliv až na dvoře) vpravo vchod do domu, 1 patro, bílé dveře ihned u schodů,( ještě nám chybí značení). Uložte si číslo na lektory pro případ uzamčeného vchodu nebo zabloudění.

Start-art

© Copyright Start-art 2016    l    Design a tvorba webu: bohuslavspacek.cz

Share This