Akvarel, perokresba a skicování

Chceš malovat akvarelem a skicovat?
Zjisti víceObjednej si mne

Namaluj a nakresli svůj obraz

Láká tě akvarel, kresba a skicování? Přijď se naučit, jak malovat akvarelem a jak skicovat. Objev jemné proměny a barevné tóny, najdi lehkost v lince perokresby a dynamiku ve skicování. Lektorka tě naučí, jak rozpíjet a míchat barvy, jak vytvořit zajímavou kompozici, jak používat plnící štětce, linery a pera. Dozvíš se, jak namalovat krajinu, zátiší, figuru nebo motiv z tvojí fantazie. Kurz je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší tvůrce.

Ruku v ruce s živlem vody

Roztaj jako pigment ve vodě. Zapomeň na čas a všední koloběh. Promaluj se do lehkosti a prožij nezapomenutelné chvíle nejen s akvarelem. Lektorka má vždy připravená témata, ve kterých budeš postupně rozvíjet svůj tvůrčí um, ať už jsi začátečník, či pokročilý. Technikou tě provede od prvních doteků až k vlastním smělým námětům.

Budeme používat akvarel, akvarelové pastelky, centropen, lihové či akrylové fixy  a další linery, černou a bílou tuš, někdy sáhneme po suchém pastelu a jindy po maskovací kapalině. Naučíš se techniky kombinovat tak, aby vznikaly zajímavé obrazy a aby tě tvorba bavila.

Také si osaháš různé druhy a formáty papíru. Každý papír ve spojení s akvarelem tvoří jiné efekty, budeme je zkoumat a využívat.

Od prvních tahů akvarelem až k hotovému obrazu

Základy míchání barev, vrstvení a rozpíjení, lavírování, malba do mokrého a suchého podkladu

Komplementární barvy, barevná harmonie a dynamika tónů

Pochopení světla a stínu, kresby a šrafování

Studie reality i kresba a malba podle fotek

Hledání a komponování námětu, skicování

Vlastní osobité náměty a nápady, kombinování technik, volná tvorba

Termín – cena – lektor

Povedou tě zkušení lektoři a umělci
Áta je mladá výtvarnice plná malířských i učitelských schopností, má jemný, empatický a zároveň pevný přístup.
V únoru zasedne na lektorskou židli všestranný umělec Radek Michálek. Jeho předností je hluboce respektující přístup a velká kreslířská zkušenost.

Krátký, nebo dlouhý kurz?
Vyber si dle svého. Pojď s námi na delší tvůrčí túru nebo na krátkou barevnou procházku. Intenzivní měsíc tě hodně naučí, ale pokud se chceš opravdu ponořit do tvorby, zvol raději delší kurz. A navíc – je to levnější.

Výtvarný materiál
V ateliéru máš připravený základní materiál. Všechno si můžeš vyzkoušet a osahat a svoje si pořídíš podle toho, co ti bude vyhovovat.
Co je k akvarelu a perokresbě potřeba, se dozvíš tady.

Akvarel, perokresba a skicování

Naučíš se kreslit, malovat a kombinovat techniky

Individuální přístup ve skupině

Pod vedením zkušené lektorky a výtvarnice

Strukturované úkoly krok po kroku i vlatní témata

V ceně je zahrnut základní materiál a materiál na vyzkoušení

Termíny a lektoři

Pondělí 18:00 – 20:30, lektor Radek Michálek

Délka kurzu

1 měsíc, 3 měsíce, 5 měsíců

1 950

za 1 měsíc

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Mirka (31)

Kurzy pro dospělé

„Našla jsem v sobě skryté dovednosti a rozvoj v tvůrčím prostředí.“

“Měla jsem možnost vyzkoušet si různé techniky kresby a malby. Různorodá témata se mi také líbila, vyzkoušeli jsme od každého trochu. Styl lektorky Denisy je podpůrný (vysvětlí základ techniky, ale nechá prostor pro vlastní realizaci, a pak v případě potřeby poradí), což je pro úplného začátečníka důležité. Když je člověk zkušenější, asi už nepotřebuje tolik vedení, spíš podporu ve vlastním rozvoji tvorby, a to jsem na kurzu zažila také.”

Daniela (49)

"Lektorka nechává studentům vlastí prostor, ale dokáže je zároveň vést”

“Denisa je velmi inspirující a přátelská bytost. Nechává studentům prostor pro vlastní námět, ale když tápou, tak je skvěle navede. Má neuvěřitelný cit pro detail a na první pohled pozná, co tomu chybí. Moc ráda jsem chodila na její lekce, cítila jsem se tam uvolněně a s její pomocí jsem pomalu získávala sebedůvěru a odvahu pouštět se malování věcí, na které bych si sama netroufla.“

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně