Vyberte stránku

Perokresba, skicování a grafické techniky

Chceš kreslit, skicovat a tisknout?
Zjisti víceObjednej si mne

Namaluj a nakresli svůj obraz, vytiskni svou grafiku

Láká tě kresba a skicování? Přijď se naučit, jak kreslit a skicovat, a zároveň si vyzkoušej základní grafické techniky. Najdi lehkost i dynamiku v lince perokresby a nauč se vše přenést do grafického díla. Lektorka tě naučí, jak na přípravné kresby, jak vytvořit zajímavou kompozici, jak používat tuš, inkoust, linery a pera. Nevyhneme se také různým technikám tisku z výšky a mrkneme na základy kaligrafie. Kurz je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší tvůrce.

Plochy a linky

Nauč se hrát si s linkou a plochou. Zapomeň na čas a všední koloběh. Promaluj se do lehkosti a prožij nezapomenutelné chvíle nejen s tuší a perkem. Lektorka má vždy připravená témata, ve kterých budeš postupně rozvíjet svůj tvůrčí um, ať už jsi začátečník, či pokročilý. Technikou tě provede od prvních doteků až k vlastním smělým námětům.
Budeme používat centrofixy, násadku a perka, lihové či akrylové fixy a další linery, černou a bílou tuš, někdy sáhneme po suchém akvarelu a někdy po maskovací kapalině, a dostaneš do ruky i rydla, lino a tiskařské náčiní. Naučíš se techniky kombinovat tak, aby vznikaly zajímavé obrazy a aby tě tvorba bavila.
Také si osaháš různé druhy a formáty papíru a vyzkoušíš si základní grafické techniky. Každý papír ve spojení s akvarelem tvoří jiné efekty, budeme je zkoumat a využívat.

Od prvních tahů akvarelem až k hotovému obrazu

Základy práce s linkou, šrafura, lavírování, malba a kresba do mokrého a suchého podkladu

Komplementární barvy, barevná harmonie a dynamika tónů

Pochopení světla a stínu

Studie reality i kresba a malba podle fotek

Hledání a komponování námětu, skicování

Vlastní osobité náměty a nápady, kombinování technik, volná tvorba

Termín – cena – lektor

Učitel – zkušená lektorka a malířka
Tvůj kurz povede malířka, zkušená lektorka Terezína. Naučí tě malovat rozmanitými technikami a podpoří tvůj osobitý talent.

Kdy se přihlásit
Do kurzu je možné se přihlásit kdykoliv v průběhu celého školního roku (od září až do června) na libovolně dlouhou dobu. Pokud se přihlásíš na dlouhodobý kurz, tvůj tvůrčí potenciál poroste plněji a ještě k tomu ušetříš se zvýhodněnou cenou. Můžeš se také domluvit s lektorem na individuálním počtu lekcí, nebo docházet nepravidelně či individuálně.

Krátký, nebo dlouhý kurz?
Vyber si dle svého. Pojď s námi na delší tvůrčí túru nebo na krátkou barevnou procházku. Intenzivní měsíc tě hodně naučí, ale pokud se chceš opravdu ponořit do tvorby, zvol raději delší kurz. A navíc – je to levnější. Kurzy nabízíme v délce od jednoho do několika měsíců od začátku září do konce června. Pokud ti nevyhovuje ani jedna varianta, lze se domluvit na individuální délce kurzu. Ozvi se mailem přímo lektorce (kontakt níže).

Výtvarný materiál
V ceně je zahrnut základní materiál (papíry, základní kresebné nástroje a další). Pokud máš doma své pomůcky, dones si je sebou a ušetři na kurzovném. Pokud si nechceš materiál kupovat, domluvíš se s lektorkou na příspěvku ke konkrétní technice. Doporučený materiál ke koupi najdeš TADY.

Možnosti platby
Nejjednodušší cestou je zakoupení kurzu přes e-shop společně s přihláškou. Pokud máš jiné preference, například odlišnou délku kurzu, anebo raději platíš v hotovosti, ozvi se lektorce. U nás se na všem domluvíš.

Kontakt na lektorku
Terezína Černohorská, cernohorska.terezina@start-art.cz, tel. 775 679 187

Pravidelný kurz

Pravidelnost nejlépe rozvine tvůj talent

Nejvýhodnější cena

Výuka ve skupině inspiruje jednotlivce

Strukturované úkoly krok po kroku

Termíny a lektoři

Středa18:00 – 20:30, lektorka Terezína

Délka kurzu

1 měsíc, 3 měsíce, 5 měsíců, 10 měsíců

1 850

za 1 měsíc

Nepravidelné lekce

Buď časově nezávislý

Máš nepravidelnou práci?

Přijď tehdy když budeš moci

Inspiruj se kolektivem a buď flexibilní

Termíny a lektoři

Středa18:00 – 20:30, lektorka Terezína

Délka kurzu

individuální

650

za 1 lekci

Individuální kurz

Hluboce osobní přístup

Lektora máš jenom pro sebe

Sestavíme tvůj vlastní tvůrčí plán

Termíny a lektoři

domluva mailem:
cernohorska.terezina@start-art.cz

Délka lekce

nejméně 2h (120 min)

700

za 1 hodinu (60 min)

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Mirka (31)

Kurzy pro dospělé

„Našla jsem v sobě skryté dovednosti a rozvoj v tvůrčím prostředí.“

“Měla jsem možnost vyzkoušet si různé techniky kresby a malby. Různorodá témata se mi také líbila, vyzkoušeli jsme od každého trochu. Styl lektorky Denisy je podpůrný (vysvětlí základ techniky, ale nechá prostor pro vlastní realizaci, a pak v případě potřeby poradí), což je pro úplného začátečníka důležité. Když je člověk zkušenější, asi už nepotřebuje tolik vedení, spíš podporu ve vlastním rozvoji tvorby, a to jsem na kurzu zažila také.”

Daniela (49)

"Lektorka nechává studentům vlastí prostor, ale dokáže je zároveň vést”

“Denisa je velmi inspirující a přátelská bytost. Nechává studentům prostor pro vlastní námět, ale když tápou, tak je skvěle navede. Má neuvěřitelný cit pro detail a na první pohled pozná, co tomu chybí. Moc ráda jsem chodila na její lekce, cítila jsem se tam uvolněně a s její pomocí jsem pomalu získávala sebedůvěru a odvahu pouštět se malování věcí, na které bych si sama netroufla.“

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně