Malířský plenér na jižní Moravě

Jaro 2022
Zjisti více

Umění a odpočinek mezi vinnými sklípky

Malování krajiny

Jižní Morava

… to je vlnící se krajina, vinohrady a malebné vinné sklípky. Zkrátka moravské Toskánsko, které na nás dýchalo atmosférou pohody a vína lakájící k uměleckému zachycení. Inspirace bylo opravdu mnoho – historické i nově postavené vinné sklípky, některé zarostlé rozkvetlými bezovými keři, jiné prastaré s rozpadající se střechou. Vinohrady, táhnoucí se z údolí do mírného svahu, živě zelené barva listů a sem tam mohutná třešeň nebo ořešák. Rybníček, který tam krásné zrcadlí okolní stromy a keře. A taky mraky, tak důležité koření oblohy, které se každou chvíli mění.

Díky vinným sklepům Zemského vinařství byl celý plenér příjemně protkaný bílým vínem. Paní domácí Lea nás vzala na vinici, kde nám popsala základy péče o vinné hlavy, vinohrad a víno.

Lektorky a kuchařka Nikola

Plenér se odehrával pod jemným vedením dvou lektorek – Áty a Denisy. Lektorky přinášely inspiraci, rady a jemné vedení. Plenérové malování si tak mohli vychutnat úplní začátečníci i zkušenější tvůrci a tvůrkyně. Každý dostal rady podle své potřeby, díky dlouhým blokům v sobotu mohl malovat svým tempem a pomalu se nořit do tvůrčího procesu. S láskyplnou péčí se o nás starala skvělá kuchařka Nikola a její tvůrčí a přitom zdravá kuchyň. A to nám dodalo ještě víc radosti k tvorbě.

Od kresby k malbě

Áta vyučovala perokresbu a akvarel a Denisa přinesla techniku malby akrylovými fixy a pastelem. Výtvarné techniky na sebe navazovaly tak, abychom se od základů postupně dostali až k propracovanější malbě. Kurzisté si tak osahali několik různých přístupů, mohli si vyzkoušet, co jim nejvíc sedí a nebo déle zůstat u jedné techniky.

 

Atmosféra akce

Celý víkend vládla moc příjemná atmosféra vzájemné podpory, inspirace a sdílení. Otevřela se témata osobní cesty k tvorbě, význam tvůrčí činnosti v životě a další. Bylo to krásné víkendové výtvarné spolubytí.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně