Kurz akvarelových ilustrací

Výtvarné wellness s příběhem
Zjisti víceChci objednat kurz

Ponoř se do světa fantazie a ilustrace 

Už znáš ten pocit svobody, když si akvarel hledá své cesty ve vláknech akvarelového papíru? Vnímáš ten úžasný dar v objevování krásy a předem netušených příběhů? Chceš se na tom všem aktivně podílet, vstoupit do světa překvapení a osvojit si techniku kombinace fixů a akvarelek? Nebo si myslíš, že už svůj příběh znáš a chceš ho zhmotnit v ilustracích? Náš lektor, ilustrátor a nakladatel Mae Sara ti nabídne své zkušenosti a pomůže ti vyrazit na cestu, ze které se možná nebudeš chtít vrátit. Kurz je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší tvůrce.

Vyber si vlastní tvůrčí cestu

V rámci kurzu se můžeš vydat několika cestami, případně jich můžeš vyzkoušet několik. Můžeš přijít se svým předem připraveným příběhem, který budeš ilustrovat, nebo se necháš překvapovat tím, co vzniká pod tvou rukou během automatické kresby. Obě cesty mají své kouzlo a svůj cíl, kterým je akvarelová ilustrace. Dalším cílem může být i animace, vyzkoušíme si digitalizaci.

Co vše během kurzu zažiješ ?

Navážeš blízký vztah s akvarelovými barvami a najdeš si své vyladěné tóny, které ti budou spolu dobře znít.

Rozvineš svůj cit pro tvary, budeš improvizovat s kresbou fixkami a dávat tvarům život barvou.

Možná se před tebou otevře dosud nepoznaný, ale tušený svět.

Vyzkoušíš si techniku mnohovrstevného akvarelu, která se často používá při tvorbě ilustrací, pomůže nám k tomu digitální technologie.

Budeš si moci dovolit zapomenout na vše, co znáš, znovuobjevit svůj vlastní příběh a ilustrovat ho.

V závěru kurzu bude možné získat skutečnou knížečku se svými ilustracemi a příběhy.

Termín – cena – lektor

Učitel
Mae Sara je tvůrce příběhů, komiksů, akvarelových animací, vydavatel knih a skladatel mimozemské hudby. Vytváří kolem sebe laskavý prostor a dovede vzbudit v lidech nadšení pro tvorbu.

Výtvarný materiál
V ateliéru je připravené vše potřebné. Pokud však máš své oblíbené akvarelové barvy, přines si je a ušetříš na kurzovném. Jestli zatím nechceš investovat do vlastních barev, požádáme tě o příspěvek 150 Kč a vše u nás budeš mít k dispozici.

Kurz akvarelových ilustrací

     Termín a lektor

Čtvrtek  2. února – 20. března
18:00 – 20:30
, lektor Mae Sara

Délka kurzu

2 měsíce (8 večerů)

4 400

celý kurz

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Mirka (31)

Kurzy pro dospělé

„Našla jsem v sobě skryté dovednosti a rozvoj v tvůrčím prostředí.“

“Měla jsem možnost vyzkoušet si různé techniky kresby a malby. Různorodá témata se mi také líbila, vyzkoušeli jsme od každého trochu. Styl lektorky Denisy je podpůrný (vysvětlí základ techniky, ale nechá prostor pro vlastní realizaci, a pak v případě potřeby poradí), což je pro úplného začátečníka důležité. Když je člověk zkušenější, asi už nepotřebuje tolik vedení, spíš podporu ve vlastním rozvoji tvorby, a to jsem na kurzu zažila také.”

Daniela (49)

"Lektorka nechává studentům vlastí prostor, ale dokáže je zároveň vést”

“Denisa je velmi inspirující a přátelská bytost. Nechává studentům prostor pro vlastní námět, ale když tápou, tak je skvěle navede. Má neuvěřitelný cit pro detail a na první pohled pozná, co tomu chybí. Moc ráda jsem chodila na její lekce, cítila jsem se tam uvolněně a s její pomocí jsem pomalu získávala sebedůvěru a odvahu pouštět se malování věcí, na které bych si sama netroufla.“

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně