Suchý pastel a akvarel, malování v plenéru

Namaluj strom nebo krajinu kombinovanou technikou
Zjisti víceObjednej kurz

Namaluj strom nebo krajinu a experimentuj s výtvarnými technikami

Září prozářené paprsky babího léta lákají jít ven. Celá lidská bytost nasává poslední, stále ještě letní týdny plné voňavé energie. Světelné okamžiky svádějí k tvorbě. Věnuj sama/ sám sobě jeden den a ponoř se do tvorby. Malovat půjdeme do brněnského parku.

Pastel, něžná a intuitivní malířská technika

Pastel je intuitivní nástroj.  Maluje se s ním přímo fyzicky – prsty a dlaněmi. Umožňuje jemné přechody barev a nabízí neskutečnou barevná paletu, něžnost a sytost zároveň. Díky hmatu je velmi vtahující. Dokáže jemně zachytit prchavou atmosféru.Pastel se dá kombinovat i s vodou a štětcem.

Akvarel, lehkost unášená živlem vody

Akvarel tě ovane svou vzdušností, nadchne spontaneitou, opřede tě tajemstvím zastaveného času. Vtáhne tě čirá přítomnost, zapomeneš na všechny starosti.

Spojení akvarelu s pastelem?

S pastelem se naučíš vše kolem míchání barev a používání barevných odstínů. V kombinaci s akvarelem využiješ možnost podmaleb, štětcové i prstové malby, barevné kresby do suchého i vlhkého podkladu. Akvarel se hodí jako podmalba u vrstevnaté malby, kdy sčítání odstínů vytváří realistické odstíny. Naopak pastel umí akvarelové skvrny tvarově zpevnit, kresbou ujasnit či sytostí uzemnit. Díky kombinaci dvou vtahujících médií namaluješ opravdový obraz blízký olejomalbě.

Láká tě experimentovat s barvami ?

V rámci Kurzu malování procházíme různými malířskými technikami. Jednou z nich je také pastel, klasická i experimentální malba plná malířských fíglů. Čeká tě také akryl, olejomalba a další.

Zajímá tě technika pastelu blíže? Přečti si článek

o tom, co přináší technika pastelu a navštiv náš blog.

Termín – cena – lektor

Tvůj kurz povede
malířka, zkušená lektorka a zakladatelka Start-Art Denisa Belzová.

Výtvarný materiál
V ceně je zahrnut pouze základní materiál. Pokud máš doma své potřeby, dones si je sebou a ušetři na kurzovném. Pokud si nechceš materiál kupovat svůj, přispěj na materiál 120 Kč a vše u nás budeš mít připraveno.

Suchý pastel, malování v plenéru

Malba snadno pomocí pastelu

Termíny a lektoři

10. 9.  10:00 – 16:00, lektorka Denisa

Délka kurzu

jednodenní kurz

1 600

jednodenní kurz

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Mirka (31)

Kurzy pro dospělé

„Našla jsem v sobě skryté dovednosti a rozvoj v tvůrčím prostředí.“

“Měla jsem možnost vyzkoušet si různé techniky kresby a malby. Různorodá témata se mi také líbila, vyzkoušeli jsme od každého trochu. Styl lektorky Denisy je podpůrný (vysvětlí základ techniky, ale nechá prostor pro vlastní realizaci, a pak v případě potřeby poradí), což je pro úplného začátečníka důležité. Když je člověk zkušenější, asi už nepotřebuje tolik vedení, spíš podporu ve vlastním rozvoji tvorby, a to jsem na kurzu zažila také.”

Daniela (49)

"Lektorka nechává studentům vlastí prostor, ale dokáže je zároveň vést”

“Denisa je velmi inspirující a přátelská bytost. Nechává studentům prostor pro vlastní námět, ale když tápou, tak je skvěle navede. Má neuvěřitelný cit pro detail a na první pohled pozná, co tomu chybí. Moc ráda jsem chodila na její lekce, cítila jsem se tam uvolněně a s její pomocí jsem pomalu získávala sebedůvěru a odvahu pouštět se malování věcí, na které bych si sama netroufla.“

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Pastel a akvarel v plenéru

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně