Terezína Černohorská

Lektorka

Lektorku vyhledej když…

  • jsi v začátcích zcela nový či už jsi něco zkoušel
  • chceš umět kreslit či malovat
  • hledáš svou vlastní tvůrčí cestu
  • potřebuješ citlivé vedení

Malba a kresba jsou pro Terezínu jedny ze základních vyjadřovacích prostředků. Nikomu nevnucuje svou estetiku – baví ji, když si každý hledá tu svou! Jako lektorka je citlivá, vnímavá a otevřená. Naslouchá tomu, co se chceš naučit a jde ti vstříc. Moc ráda vymýšlí navazující úkoly, které postup učení usnadní. Ať už se chceš naučit kreslit správně ruku, dostat do obrazu krajiny hloubku, nebo prostě potřebuješ překonat strach z prázdného papíru a ztrestat ho rozmáchlými a odvážnými tahy štětce, Terezína je tu pro tebe a kryje ti záda!

Motto lektorky

„Hlavně se toho neboj, a užij si proces objevování a tvorby. Je to čas, který dáváš sám sobě, tak z toho nezapomeň mít radost!”

Kurzy, které Terezína vede

Kurz kreslení a malování

Kontakt

cernohorska.terezina@start-art.cz

Umělec

Profese

Terezína je scénografka, loutkářka a ilustrátorka. Studovala na Výtvarné škole Václava Hollara, kde si kromě kresby a malby osvojila také grafické techniky jako je linoryt, hlubotisk nebo litografie. Následovala studia na pražské Divadelní akademii múzických umění, kde definitivně propadla loutkovému divadlu. Nyní se věnuje loutkám a ilustraci. Lektorka je autorkou vlastní značky batohů a tašek z odpadové banneroviny Princezna Terezína DESIGN.

Osobnost tvůrkyně

Tvorba Terezíny by se dala rozdělit do několika různých odvětví. Jako loutkářka moc ráda pracuje se dřevem a vyřezává, jako cestovatelka sahá nejraději po centrofixu a akvarelu, jako ilustrátorka se pouští do koláží, frotáží, obtisků a všeho možného. Nejvíce ji baví objevovat, hrát si a zkoušet nové postupy. I proto má autorka v oblibě scénografii, spojuje různé přístupy a techniky do jednoho velkého celku plného vývoje a poznání.

Oblíbené výtvarné techniky

Terezína má ráda řadu výtvarných technik. Nejvíce ji baví technické kombinace a zkoušení toho, co každý materiál dokáže. Nejčastěji bere do ruky centropen a akvarel. Jejich spojení jí umožňuje vytvářet deníkové záznamy i návrhy toho, co právě připravuje v divadle. A navíc se oboje snadno vejde do kapsy a dá se s nimi tvořit venku!

Umělecké projekty

Portfolio
Instagram

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně