Akvarel pro začátečníky a mírně pokročilé

Akvarelem od prvních čar po smělé tahy
Zjisti víceChci objednat kurz

Namaluj svůj akvarelový obraz

Láká tě akvarel? Přijď se naučit, jak malovat akvarelem, objev jeho tvůrčí intenzitu, křehkost a hravost. Lektorka tě naučí, jak rozpíjet a míchat barvy, jak namalovat krajinu, zátiší nebo svůj vlastní motiv. Zároveň si vyzkoušíš kombinaci výtvarných technik a práci s kresbou. Kurz je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro mírně pokročilé.
Do kurzu lze nastoupit kdykoliv během školního roku.

Ruku v ruce s živlem vody

Roztaj jako pigment ve vodě. Zapomeň na čas a všední koloběh. Promaluj se do lehkosti a prožij nezapomenutelné chvíle s akvarelem. Lektorka má vždy připravená témata, díky nimž budeš postupně, krok po kroku, rozvíjet svůj tvůrčí um. Technikou tě provede od prvních nesmělých linek až k vlastním smělým námětům.

Akvarel, kresba a další vtahující techniky

Aby jsi dokázal/a namalovat akvarelový obraz, potřebuješ pochopit, jak zachytit tvar, objem a prostor. Kresba tužkou, markerem či perem ti pomůže ke smělým tahům štětce. K rozvinutí plného potenciálu tvých možností si vyzkoušíš kombinace akvarelu s dalšími technikami. Čekají tě také výtvarné techniky akvarelu příbuzné: kvaš, alkoholové markery, kombinace s pastelem, perokresbou, pastelkou a další.

Hodnotný dárek zdarma

Po přihlášení do kurzu dostaneš přístup do virtuální učebnice s originálními malířskými postupy, videozáznamy procesů malby lektorky, inspiračními obrázky. Budeš si tak moci zopakovat postup lekce, nebo si vyzkoušet témata, která jsi nestihl/a, nebo se potěšit krásnými akvarelovými obrazy.

Jak probíhá výuka

Lektorka ti vše vysvětlí krok po kroku. Na začátku lekce ukáže malbu naživo, nebo promítne videozáznam procesu vlastního akvarelu. Malířka Denisa podrobně znázorní každý krok a přidá inspirativní ukázky k tématu. Během tvorby tě provede jednotlivými fázemi malby, je k dispozici k jakýmkoliv dotazům či pomoci v nesnázích.

Na lekcích se naučíš nejen:

Naučíš se malovat akvarelem krok po kroku

Namaluješ krajinu od prvního stromu

Vyzkoušíš zachytit zvíře jednoduchými tahy

Zobrazíš křehkou, barevnou květinu

Vystihneš prostor a atmosféru ulice plné starých domů

Vyzkoušíš si spojení kresby tužkou a perem či linerem s akvarelem

Čeká tě řada dalších témat a kombinací technik

Termín – cena – lektor

Učitel – zkušená lektorka a malířka
Tvůj kurz povede malířka, zkušená lektorka a zakladatelka organizace Start-Art Denisa. Naučí tě malovat rozmanitými technikami a podpoří tvůj osobitý talent.

Kdy se přihlásit
Do kurzu je možné se přihlásit kdykoliv v průběhu celého školního roku (od září až do června) na libovolně dlouhou dobu. Pokud se přihlásíš na dlouhodobý kurz, tvůj tvůrčí potenciál poroste plněji a ještě k tomu ušetříš se zvýhodněnou cenou. Můžeš se také domluvit s lektorem na individuálním počtu lekcí, nebo docházet nepravidelně či individuálně.

Krátký, nebo dlouhý kurz?
Vyber si dle svého. Pojď s námi na delší tvůrčí túru nebo na krátkou barevnou procházku. Intenzivní měsíc tě hodně naučí, ale pokud se chceš opravdu ponořit do tvorby, zvol raději delší kurz. A navíc – je to levnější. Kurzy nabízíme v délce od jednoho do několika měsíců od začátku září do konce června. Pokud ti nevyhovuje ani jedna varianta, lze se domluvit na individuální délce kurzu. Ozvi se mailem přímo lektorce (kontakt níže).

Výtvarný materiál
V ceně je zahrnut základní výtvarný materiál. Pokud máš doma své pomůcky, dones si je sebou a ušetři na kurzovném. Pokud si nechceš materiál kupovat, přispěj na společný materiál (v přihlášce). Seznam materiálu v ceně kurzu a doporučený materiál najdeš TADY.

Možnosti platby
Nejjednodušší cestou je zaplacení kurzu přes platební bránuv přihlášce, nebo převodem z účtu. Pokud máš jiné preference, například odlišnou délku kurzu, anebo raději platíš v hotovosti, ozvi se lektorce / lektorovi. U nás se na všem domluvíš.

Kontakt na lektorku
Denisa Belzová, denisa.michalek@start-art.cz, tel. 777 084 074

Pravidelný kurz

Nejvýhodnější cena

Strukturované úkoly krok po kroku

termíny a lektor:

Úterý 17:45 – 20:15

délka kurzu:

1 měsíc, 3 měsíce, 5 měsíců, 10 měsíců, nebo domluvou

Nepravidelné lekce

Máš nepravidelnou práci?

Přijď tehdy když budeš moci

Inspiruj se kolektivem a buď flexibilní

termíny a lektor:

Úterý 17:45 – 20:15

délka kurzu:

individuální

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Mirka (31)

Kurzy pro dospělé

„Našla jsem v sobě skryté dovednosti a rozvoj v tvůrčím prostředí.“

“Měla jsem možnost vyzkoušet si různé techniky kresby a malby. Různorodá témata se mi také líbila, vyzkoušeli jsme od každého trochu. Styl lektorky Denisy je podpůrný (vysvětlí základ techniky, ale nechá prostor pro vlastní realizaci, a pak v případě potřeby poradí), což je pro úplného začátečníka důležité. Když je člověk zkušenější, asi už nepotřebuje tolik vedení, spíš podporu ve vlastním rozvoji tvorby, a to jsem na kurzu zažila také.”

Daniela (49)

"Lektorka nechává studentům vlastí prostor, ale dokáže je zároveň vést”

“Denisa je velmi inspirující a přátelská bytost. Nechává studentům prostor pro vlastní námět, ale když tápou, tak je skvěle navede. Má neuvěřitelný cit pro detail a na první pohled pozná, co tomu chybí. Moc ráda jsem chodila na její lekce, cítila jsem se tam uvolněně a s její pomocí jsem pomalu získávala sebedůvěru a odvahu pouštět se malování věcí, na které bych si sama netroufla.“

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně