Josef Bubeník

Lektor

Lektora vyhledej když…

  • potřebuješ skvělé výsledky, ať už v kresbě nebo v malbě
  • chceš se dozvědět spoustu zajímavých věcí o umění a kultuře
  • potřebuješ pevné a jasné vedení
  • nebo klidný prostor pro tvorbu a odpočiněk

Josef je veselý lektor, který přesně ctí účel kurzu. Hlásíš se na uměleckou střední školu a potřebuješ trochu výtvarného drilu? Josef ti ho dopřeje i s bohatým teoretickým zázemím. Chceš si po práci odpočinout nebo si jen tak namalovat obrázek pro radost? Josef ti vytvoří klidný prostor, kde čas jakoby se zastavil a jen tvorba je to, co je důležité.
Je tvým záměrem dosáhnout skvělých výsledků? Ať už jsi žák připravující se na školu, nebo dospělák s krásnou vizí, Josef roztočí tvou kreativitu na plné obrátky.

Ve své tvorbě je Josef multidimenzionální, to je vidět i v jeho lektorování. Naučí tě kreslit zátiší, používat barvy a rozumět jim, vyzkoušíš si tuš, uhel a další techniky. S ním se nemusíš bát velkých formátů, symboliky ani talentovek na uměleckou střední školu. A během malování se dozvíš nejen o výtvarných technikách, ale také o řadu informací o umělcích a jejich dílech.

Motto lektora

„Výuka by měla probíhat sofistikovaně. Lze snad jinak?“

Kurzy, které Josef vyučuje

Talentové zkoušky, příprava na SŠ
Talentové zkoušky, příprava na VŠ
Dějiny umění k talentovým zkouškám

Kontakt

josef.bubenik@start-art.cz

Umělec

Profese

Josef se narodil v roce 1965 v Brně, vystudoval Výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Tvoří především jako malíř, zabývá se rovněž kresbou a DTP (sazba publikací, knih a plakátů). Působil jako kurátor výstav. Zabýval se vydavatelskou činností s cílem propagace výtvarného umění. Je členem Sdružení bienále Brno a dříve byl členem surrealistické skupiny Stir up a Unie výtvarných umělců.

Osobnost tvůrce

Josefův výtvarný projev má mnoho podob, které se vzájemné prolínají, jak tématicky a časově, tak technikou. Na první pohled by se mohlo zdát, že své umělecké inspirace zpracovává abstraktně, ale sám toto kategorizování odmítá. Rád říká, že všechno souvisí se vším, proto nelze vyjmout jeden prvek z celku, aniž by prvek nebo sám celek ztratil smysl.
V Josefových kresbách a obrazech můžeme vidět surrealistické a metafyzické tendence. Zkoumá to, co je smyslům nepřístupné a snaží se zachytit to, co je nezachytitelné.
V poslední době pracuje na rozsáhlé sérii maleb krystalů. Ty pro něj symbolizují záznamy paměti, koncentrované vzpomínky vtisknuté do struktury hmoty. Smaragdově zelená plátna na stěně září, jako by do okolí ze svého středu vysílaly zprávu o paměti a vzpomínkách.

Oblíbené výtvarné techniky

Z výtvarných technik je Josefovi nejblíže olejomalba, akryl, kresba a perokresba.

Umělecké projekty

web autora

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně