Vyberte stránku

Lucie Hlavicová

Lektorka

Lektorku vyhledej, pokud…

  • víš, že potřebuješ tvořit, ale ještě úplně nevíš, jak na to
  • hledáš nejvhodnější způsob sebevyjádření
  • rád/a pracuješ s digitálními médii
  • nebojíš se experimentovat
  • hledáš osobní přístup a pochopení

Luciin hlavní předpoklad pro lektorování je její empatie, osobní přístup ke každému účastníkovi a multioborovost. Má zkušenosti s nejrůznějšími věkovými kategoriemi a pedagogickými přístupy. Ráda propojuje různé umělecké oblasti a hledá multimediální přesahy. Její kurzy jsou zaměřené na výuku filmu, audiovize a multimédií, ale na své si přijdou i výtvarníci.

Motto lektorky

Bez skutečného zájmu o své žáky nemůže být učitel dobrým průvodcem.

Kurzy, které Lucie vyučuje

Obraz v pohybu

Kontakt

lucie.hlavicova@start-art.cz

Umělkyně

​Profese

Vystudovala Klasickou animovanou tvorbu na UTB Zlín a Audiovizuální tvorbu a divadlo na DF JAMU, kde nyní působí jako pedagog Audiovizuální výchovy, které se dlouhodobě věnuje i ve své připravované disertační práci. Mezi léty 2012 – 2015 vyučovala multimediální tvorbu na SŠUP v Ústí nad Orlicí, od té doby působí jako lektor volnočasových aktivit a workshopů zaměřených na filmovou, multimediální a animovanou tvorbu. Dlouhodobě spolupracuje se Studiem Scala, vyučuje na UTB Zlín, FAMU v Praze a spolupracuje s Univerzitou Palackého v Olomouci. Zajišťuje dramaturgii filmové přehlídky pro dětské tvůrce Malé vize. Je autorkou metodiky filmové a audiovizuální výchovy, koordinuje vznik průvodce filmem pro žáky, rodiče i učitele s názvem Filmouka, na němž se i autorsky podílí. Od roku 2023 je předsedkyní Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu.

Osobnost tvůrkyně

Lucie umí v lidech probudit radost z tvorby a nacházet nejrůznější cesty k jejich sebevyjádření. Zásadní jsou pro ni individuální potřeby každého jednotlivce. Umí podpořit a motivovat úplné začátečníky, ale nasměrovat i pokročilé tvůrce. Ráda propojuje různé umělecké oblasti a hledá multimediální přesahy, takže na své si přijde opravdu každý. 

Oblíbené výtvarné techniky

Malba, kresba, koláž a modelování.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně