Olejomalba a akryl

Kurz malování
Zjisti víceChci objednat kurz

Olejomalba, nebo akryl? Vyber si.

Technika akrylu a olejomalby mají svůj společný základ: míchání barev, malování ve vrstvách, různorodé a kombinovatelné hustoty nátěru. Rozdíl mezi olejomalbou a akrylem spočívá zejména v době schnutí. Pod vedením malířky Denisy můžeš zkusit obě techniky, jejich kombinaci, nebo se zaměřit pouze na jednu z nich. Do kurzu je možné se přihlásit kdykoliv po celý školní rok od září až do června na libovolně dlouhou dobu.

Vůně barev se vznáší ateliérem

Na plátně se objevují první tahy tvého štětce. Jsi pohlcen/a obrazem, pohybem ruky i půvabnou barevností. S akrylem využiješ expresivní gestickou energii, rychlý nápad, gejzír emocí. S olejomalbou kouzlíš ve svém vnitřním klidu. S olejovou složkou se barva táhne jako med a schne pomalu. Díky tomu se můžeš vracet zpět do rozmalovaných míst nebo v malbě pokračovat příště.

Olejomalba jen pro pokročilé? Omyl!

Olejomalba je technika vhodná pro začátečníky i pokročilé. Barva schne pomalu a během tvorby tě netlačí čas. Při stínování využiješ plynulé a jemné přechody barevných ploch. Jsi-li začátečník, olej ti umožní klidnou, dlouhodobější práci. Pokud jsi zkušenější malíř, technika oleje ti nabízí nevyčerpatelnou škálu možností malby: od akvarelových tahů až po pastózní tahy. Můžeš být expresivním malířem/malířkou malujícím formou alla prima, nebo se inspirovat vrstvenou technologií starých mistrů.

Na tvůrčí cestě tě povede malířka

Ať už jsi na začátku či maluješ déle, v růstu tě podpoří profesionální malířka Denisa Belzová. Denisa na svých obrazech používá zejména techniku olejomalby už dlouhá léta a předá ti své osobní malířské zkušenosti. Kurz Olejomalby a akrylu je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé. Jako začátečník se naučíš míchat barvy nebo namalovat krajinu na plátno. Jsi-li pokročilý/á, prohloubíš svou barevnou dovednost, malbu ve vrstvách a další. Naučíš se sladit všechny barevné prvky v harmonický celek..

Co se na kurzu naučíš

Naučíš se míchat barvy tak, abys dosáhl/a široké škály odstínů

Vyzkoušíš si malbu na plátno

Naučíš se efektivní malbu ve vrstvách

Pochopíš rozdíl mezi akrylem a olejem

Necháš se inspirovat nebo zvolíš vlastní téma

Provede tě zkušená malířka i lektorka

Odnes si domů dárek

Jednodenní kurz
Technologická skripta a základní přehled vhodných výtvarných potřeb

Termín – cena – lektor

Tvůj kurz povede
malířka, zkušená lektorka a zakladatelka Start-Art Denisa Belzová, jejíž domovinou je právě malba na plátno olejovými barvami.

Kdy se přihlásit
Do kurzu je možné se přihlásit kdykoliv po celý školní rok od září až do června na libovolně dlouhou dobu.
Pokud se přihlásíš na dlouhodobý kurz, tvůj tvůrčí potenciál poroste plněji a ještě k tomu ušetříš na levnějším kurzovném. A pokud ti nevyhovuje uvedený počet měsíců, můžeš se domluvit s lektorem na individuálním počtu lekcí a speciální faktuře pro tebe.

Výtvarný materiál
V ateliéru máš připravené našepsované plátno, základní sady štětců, terpentýn. Pokud máš své olejové barvy, přines si vlastní sadu a ušetříš na kurzovném. Jestli zatím nechceš investovat do vlastních barev, přispěj 390 Kč/měsíc na výtvarný materiál a vše u nás budeš mít k dispozici.

Olejomalba a akryl

Termíny a lektoři

Každé pondělí  18:00–20:30, lektorka Denisa

Délka lekce

2,5 hodin (hodina 60 min)

1900

měsíc

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Mirka (31)

Kurzy pro dospělé

„Našla jsem v sobě skryté dovednosti a rozvoj v tvůrčím prostředí.“

“Měla jsem možnost vyzkoušet si různé techniky kresby a malby. Různorodá témata se mi také líbila, vyzkoušeli jsme od každého trochu. Styl lektorky Denisy je podpůrný (vysvětlí základ techniky, ale nechá prostor pro vlastní realizaci, a pak v případě potřeby poradí), což je pro úplného začátečníka důležité. Když je člověk zkušenější, asi už nepotřebuje tolik vedení, spíš podporu ve vlastním rozvoji tvorby, a to jsem na kurzu zažila také.”

Daniela (49)

"Lektorka nechává studentům vlastí prostor, ale dokáže je zároveň vést”

“Denisa je velmi inspirující a přátelská bytost. Nechává studentům prostor pro vlastní námět, ale když tápou, tak je skvěle navede. Má neuvěřitelný cit pro detail a na první pohled pozná, co tomu chybí. Moc ráda jsem chodila na její lekce, cítila jsem se tam uvolněně a s její pomocí jsem pomalu získávala sebedůvěru a odvahu pouštět se malování věcí, na které bych si sama netroufla.“

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně