Lenka Burešová

Lektorka

Lektorku vyhledej když…

  • chceš, aby z tvého dítěte vyrostla originální a kreativní osobnost
  • tvá ratolest potřebuje velkou dávku trpělivosti a pochopení
  • máš doma malý originál se specifickými potřebami
  • chceš, aby děti mluvili při výuce nejen česky, ale také anglicky
  • nebo jako dospělý potřebuješ nalít velkou dávku tvůrčí energie do žil
  • chceš zažít nevšední chvíle a experimenty

Lenka je tvůrčí duše, neustále přichází s novými nápady, ráda experimentuje, hledá zatím neobjevené možnosti, používá netradiční materiály a přístupy. Ve své lektorské činnosti se věnuje nejen dětem. Na kurzech odhaluje tvůrčí světy, umí vtáhnout do víru inspirace, nadchnout pro tvorbu. Na jejích kurzech se děti i dospělí ponoří do fantazijních světů, kde se pohybují roztodivná zvířata, předměty se vznáší ve vzduchu a běžné situace jsou naruby. Díky tomu mohou nejen děti společně s Lenkou pustit uzdu svojí fantazii a zažít pohádkové příběhy, a to v kresbě či malbě a mnohých dalších technikách. Lenka vytvoří fascinující zážitkové umělecké dílo i z igelitové fólie, provázku, jarových bublin či roztodivných vůní. S Lenkou se ocitneš ty či tvé dítě v Alenčině říši plné divů.

Motto lektorky

Mou vlastní tvorbou je projít tvou tvůrčí cestou.

Kurzy, které Lenka vyučuje

Kreslení a malování pro děti

Kontakt

lenka.buresova@start-art.cz 

Umělkyně

Profese

Lenka se narodila v roce 1987 v Brně, vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, na stejné fakultě se věnuje doktorskému studiu v oboru Teorie výtvarné výchovy. Ve své vědecké práci navazuje na magisterské téma a zkoumá experiment ve výtvarném projevu.
Vyučuje výtvarnou a estetickou výchovu na víceletém gymnáziu.V Galerii města Blanska vedla animační programy, organizovala výtvarně edukační projekty pro veřejnost, ve kterých účastníkům přibližovala současné výtvarné umění.

Osobnost tvůrkyně

Stejně jako na kurzech, i ve své tvorbě Lenka dává přednost experimentům a tvůrčímu procesu. Inspiraci nachází všude a dokáže na ni reagovat velice různorodě. Jednou nafotí sérii fotografií, jindy sama stojí modelem, aby vytvořila mini performanci. Jemně reaguje na atmosféru místa, pečlivě vnímá prostředí a nechává proudit svoji tvůrčí energii.
Lenka se ráda a často směje. Dobrou náladu dokáže přenést snad na kohokoli, takže je vedle ní snadné tvořit a experimentovat. Lenka se cítí být tvůrčí bytostí tehdy, když sdílí tvé osobní nadšení či fantazijní svět dětí.

Oblíbené výtvarné techniky

Netradiční materiály a přístupy, landart, inspirace okamžikem, performace.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně