Vyberte stránku

Výtvarné techniky

Malba a kresba pro začátečníky i pokročilé
Zjisti víceChci objednat kurz

Chceš vědět, jak namalovat a nakreslit cokoliv?

Baví tě kreslit, malovat a vůbec výtvarně tvořit? Začínáš nebo si přeješ své dovednosti prohloubit? Toužíš poznat a ovládnout širokou škálu výtvarných technik nebo prohlubovat dovednosti jen v jedné z nich? Láká tě zátiší, krajina nebo i portrét a další úžasné náměty? Olejomalba je pro tebe tajemná technika? Pak je kurz vhodný přímo pro tebe.

 Co objevíš?

Dozvíš se, jak malovali a kreslili staří mistři. Tajemství Rembrandta, Leonarda nebo impresionistů ti bude odhaleno. Vyzkoušíš si klasické i netradiční techniky a třeba tě zaujmou i jejich vzájemné kombinace.
Malujeme a kreslíme podle reálných předmětů (zátiší, květiny, sádrové bysty apod.), podle obrazových předloh (fotografie, knižní reprodukce) nebo tvoříme podle vlastní fantazie. Ty sám si určíš co ti nejlépe vyhovuje. Na vlastním námětu můžeš pracovat dlouhodobě. Když nebudeš vědět tak ti lektor vždy téma i techniku připraví.

Co se na kurzu naučíš?

Čeká tě kresba tužkou, uhlem, pastelem a další. V malbě projdeš technikami jako akvarel, kvaš, akryl i olejomalba. Pochopíš principy přecházení z jednoho média do druhého a výhody jednotlivých postupů. Vyzkoušíš si nejrůznější techniky a najdeš si tu, která ti nejlépe sedí. Naučíš se je kombinovat, získáš tak volnost a lehkost ve svojí tvorbě. Během kurzu zjistíš, která technika ti nejlépe vyhovuje.
Je možné se zapojit se skupinou do společného zadání a do společné techniky nebo je možné přijít s vlastním námětem a tvořit ve své oblíbené technice. 

 Jaké techniky poznáš?

Kresba základní nástroj tvorby. Jakýkoliv návrh začíná kresbou. Kresbu je vhodně neustále trénovat. Projeví se to později v malbě a hlavně v lehkosti rukopisu. Kreslíme tužkou, centropenem nebo různými pastely ve dřevě, případně uhlem.

Pastel  krásná technika, která je kresbou a malbou najednou. Je ideální pro ty, kteří nechtějí malovat mokrou barvou. Nebo je možné pastel kombinovat s různým podmalbami.

Lavír – malování ředěnou tuší, brána k akvarelu a akrylu. Poslouží jako přechod od kresby k malbě. Lavír je vhodný také pro skicování.

Akvarel – oblíbená technika. Uplatníte ji při malbě květin, krajiny i zátiší.  Základním pravidlem pro akvarel je, že se nemaluje s bělobou. Pracuje se s bílým světlem samotného papíru a světlá místa je nutné obcházet. 

Kvaš   je v podstatě jemnější  tempera. Vodou ředitelná barva, která i je po zaschnutí nadále rozpustná. Je to skvělá technika jak pro rychlé skicování, tak i pro důkladné dokončení vybraných detailů.

Akryl malba barvami ředitelné vodou, ale po zaschnutí se již nerozpouštějí. Umožňuje rychlé vrstvení, překrývání a realizaci i náročnějších nápadů.

Olejomalba – královská malířská technika. Podíváme se i na to, jak malovali staří mistři a jak impresionisté. Hodí se znát postupy jak s olejomalbou  pracovat, abychom se neztratili ve změti barev a nedošlo k zašpinění odstínů.

Malba špachtlí – expresivní a efektivní technika. Špachtle je vhodná pro zátiší, krajinu i portrét. Malba vyniká až haptickou strukturou a dává vyniknout kráse malby specifickým způsobem díky hře světla.

Kombinované techniky – malířské techniky lze různě vzájemně kombinovat. Například kvašová nebo akrylová malba kombinovaná s olejovým nebo suchým pastelem a další.

Obrazy a zajímaví lidé všude kolem tebe

Jsi začátečník, nebo už máš něco za sebou? S námi se naučíš základy stejně lehce, jako prohloubíš své schopnosti

Pochopíš základy komponování obrazu a naučíš se, jak pracovat s prostorem

Naučíš se stínovat tak, aby předměty působily plasticky

Už se nemusíš bát perspektivy, díky několika pravidlům ji snadno zvládneš

Lektor ti jednoduše vysvětlí teorii barev. Naučíš se používat teplé a studené tóny, aby tvoje obrazy měly tu správnou dynamiku

Zajímá tě portrét nebo postava? Pochopíš proporce hlavy i postavy, zvládneš anatomické prvky a portrétování se ti stane radostí

Ať už je ti bližší realita, nebo chceš zachytit atmosféru, lektor má cvičení připravená přesně pro tebe

Vyzkoušíš si nejrůznější techniky a objevíš, která je pro tebe nejlepší

Bližší informace

Učitel – zkušený lektor a malíř
Tvůj kurz povede malíř, zkušený lektor Lukáš. Naučí tě malovat rozmanitými technikami a podpoří tvůj osobitý talent.

Kdy se přihlásit?
Do kurzu je možné se přihlásit kdykoliv v průběhu celého školního roku (od září až do června) na libovolně dlouhou dobu. Pokud se přihlásíš na dlouhodobý kurz, tvůj tvůrčí potenciál poroste plněji a ještě k tomu ušetříš se zvýhodněnou cenou. Můžeš se také domluvit s lektorem na individuálním počtu lekcí, nebo docházet nepravidelně či individuálně.

Krátký, nebo dlouhý kurz?
Vyber si dle svého. Pojď s námi na delší tvůrčí túru nebo na krátkou barevnou procházku. Intenzivní měsíc tě hodně naučí, ale pokud se chceš opravdu ponořit do tvorby, zvol raději delší kurz. A navíc – je to levnější. Kurzy nabízíme v délce od jednoho do několika měsíců od začátku září do konce června. Pokud ti nevyhovuje ani jedna varianta, lze se domluvit na individuální délce kurzu. Ozvi se mailem přímo lektorovi (kontakt níže).

Výtvarný materiál
V ceně je zahrnut veškerý výtvarný materiál. Pokud máš doma své pomůcky, můžeš si je donést s sebou.
Doporučený materiál pro tvou tvorbu najdeš TADY.

Možnosti platby
Nejjednodušší cestou je zaplacení kurzu přes platební bránu v přihlášce, nebo převodem z účtu. Pokud máš jiné preference, například odlišnou délku kurzu, anebo raději platíš v hotovosti, ozvi se lektorce / lektorovi. U nás se na všem domluvíš.

Kontakt na lektora
Lukáš Orlita, lukasorlita@start-art.cz, tel. 608 854 327

Výtvarné techniky

 Pravidelný kurz

Nejvýhodnější cena

Výuka ve skupině inspiruje jednotlivce

Strukturované úkoly krok po kroku

Termín a lektor

úterý 18:00 – 20:30, lektor Lukáš

Délka kurzu

1 měsíc, 2, měsíce, 3 měsíce, 5 měsíců nebo dohodou

Výtvarné techniky

Nepravidelné lekce

Máš nepravidelnou práci?

Přijď tehdy když budeš moci

Inspiruj se kolektivem a buď flexibilní

Termín a lektor

úterý 18:00 – 20:30, lektor Lukáš

Délka kurzu

individuální

Výtvarné techniky

Individuální lekce

Lektora máš jenom pro sebe

Sestavíme tvůj vlastní tvůrčí plán

Termín a lektor

Lektor Lukáš
lukasorlita@start-art.cz
Čt 9:00 – 17:00
Pá 9:00 – 17:00
některé víkendy

Délka kurzu

individuální, nejméně 2h (120 min)

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Radomír (42)

Malířský maraton

"Lukáš nás pozitívne motivuje k ďaľšej tvorbe"

"Na Lukášovy si najviac oceňujem jeho osobitý prístup ku každému žiakovy a našim dielam. Každý náš výtvor berie v kontexte toho ako celok pôsobí. Nesnaží sa nás zaťažiť zoznamom nepresností a chýb. Miesto toho poukazuje na to, ako dielo všeobecne pôsobí, čo funguje, ktorá technika sa ku každému z nás hodí a pozitívne nás motivuje k ďaľšej tvorbe."

Bohunka (65)

Malířský maraton

"Lukáš poutavě charakterizoval jednotlivé techniky a jejich přednosti i nástrahy"

"Na Lukášův kurz Výtvarné techniky mě nalákalo, když Pepovi Bubeníkovi a mně ukazoval dokončovaný obraz pro kamaráda a pěkně vysvětloval, co a jak a proč maloval. Ve vlastním kurzu pak poutavě charakterizoval jednotlivé techniky a jejich přednosti i nástrahy. Často také současně s kurzisty kreslil nebo maloval, a protože je rychlý, mohl se dostatečně věnovat vysvětlování a opravám chyb, a inspirovat i svým vlastním zpracováním daného tématu, a to byl opravdu mimořádný bonus. Do kurzu přitáhl jak pokročilejší malíře, kterým se individuálně věnoval a dovolil jim buď zpracovávat vlastní témata nebo používat jiné pokročilejší techniky, ale věnoval přitom dost času každému kurzistovi. Řadě z nich 2 a půl hodiny trvání kurzu nestačilo, a tak si v některém z nedalekých barů museli společně s lektorem ještě prodiskutovat detaily a přitom si zajít na jedno."

Robért (41)

Malířský maraton

"S Lukášem jsem se naučil věci, které bych sám nepochopil, nebo bych na ně neměl odvahu"

"Na každé hodině Kurzu Výtvarných Technik Lukáše Orlity se dozvím něco nového. Dvě a půl hodiny v ateliéru StartArtu ohromně devalvuje desítky hodin shlédnutých videí na YouTube. Byť již několik let koketuju doma s olejomalbou, tak po roku tvorby s Lukášem jsem se naučil věci, které bych sám nepochopil, nebo bych na ně neměl odvahu - barevné podmalby, lazurování. Zkusil jsem si nové techniky, zapálil jsem se pro linoryt a kvaš. Plus ten pocit, když v jedné místnosti tvoříte s dalšími talentovanými lidmi, je k nezaplacení. Vstřebávám tak vědomě (určitě i podvědomě) nejenom širokou paletu zkušenosti a nadšení lektora Lukáše, ale i ostatních přítomných. Domů pak večer odcházím s barvou na rukách, kterou lze smýt, a i v hlavě, kterou smýt naštěstí nelze."

Jana (40)

Kreslení postavy

"Lektor dává každému prostor hledat svůj vlastní způsob vyjádření"

"Kurz je ideální příležitost trénovat kresbu postavy naživo. Lektor Lukáš má individuální přístup, dokáže u každého vypíchnout silné stránky i prostor ke zlepšení. Přitom netlačí do „osvědčených postupů“, naopak dává každému prostor hledat svůj vlastní způsob vyjádření.."

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně