Áta Holíková

Lektorka

Lektorku vyhledej když…

  • chceš malovat akvarelem
  • potřebuješ se naučit dobře kreslit
  • přivítáš citlivé vedení a zároveň přesné informace
  • chceš se na kurzu cítit bezpečně a uvolněně

Áta je citlivá lektorka, která na kurzech vytváří bezpečný prostor pro první umělecké doteky ale i velké nápady. Není zastánkyní pevného vedení, raději ti dopřeje dostatek volnosti, aby tvoje tvorba byla autentická. Zajímá jí řemeslná stránka tvorby, stejně tak, jako vnitřní světy, které se v umění vždy zrcadlí. Do výuky občas zapojuje výtvarné hry na rozhýbání kreativity a asociací, ocení tvoji vlastní iniciativu a podpoří tě, když se rozhodneš pro rozsáhlejší projekt.

Motto lektorky

„Chci vytvářet bezpečný prostor, v němž inspirace může přicházet zevnitř.“

Kurzy, které Áta vyučuje

Kurz kreslení a malování
Akvarel
Akvarel, perokresba a skicování
Jak svázat knihu či vlastní zápisník
Malování květin akvarelem

Kontakt

ata.holikova@start-art.cz

Umělkyně

Profese

Áta Holíková vystudovala Pedagogickou Fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. V organizaci Start-Art učí několik let. Kromě kresby a malby se zapáleně věnuje ruční vazbě knih, čímž se také částečně živí.

Osobnost tvůrkyně

Malba akvarelem je pro Átu srdcovou záležitostí. Nejraději a nejčastěji maluje krajinu, aktuálně především lesy, hory a přírodu. Je pro ni důležité do maleb vtisknout vnitřní klid a harmonii, kterou u tvorby prožívá. Baví ji zachycovat realitu a zároveň scenérie obohacovat o kouzlo niterního prožitku. Inspiraci čerpá přímo v přírodě – na procházkách nebo na delších putováních. Nosí s sebou skicák, který v průběhu cesty plní akvarelovými a perokresbovými skicami. Skicy potom převádí na větší formáty a zpracovává v seriích.

Oblíbené výtvarné techniky

Středobodem Átiny tvorby je akvarel. Bravurně ovládá kresbu centropenem. Kromě malby se věnuje i krásnému starému řemeslu, totiž knižní vazbě.

Umělecké projekty

web autorky
instagram
facebook

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně