Jak svázat knihu či vlastní zápisník

Nauč se, jak svázat knihu a vyrob si vlastní zápisník
Zjisti více

Vyrob si originální zápisník – tvůj nový umělecký artefakt

Nauč se, jak svázat knihu a vyrob si vlastní zápisník či originální skicák. Naučíš se, jak svázat zápisník tak, aby přesně odpovídal tvým potřebám. Chceš čistý, nebo tečkovaný papír? Chceš originální skicák na kreslení a malování, nebo si budeš psát bullet journal? Z kurzu si odneseš hotovou knihu a naučíš se vazbu, kterou hravě zvládneš sám/sama.

Vlastní deník nebo dárek šitý na míru

Typ papíru, počet stránek, originální desky? Bude to deník, skicák, diář, nebo zápisník? Vše je na tobě. Na kurzu pochopíš základy knihařské práce. Naučíš se, jak vyrobit šitou knižní vazbu v pevných deskách. Domů si odneseš jedinečný deník a cenné zkušenosti, se kterými si další deník hravě svážeš sám/sama.

Pojď se inspirovat

Lektorka Áta Černá u sebe nosí deník každý den. Postupně ho plní skicami, akvarelovými krajinami, pracovními poznámkami i poetickými úryvky. Z její malé, rukou ušité knížečky se tak postupně stává umělecký artefakt, kterým inspiruje svoje okolí. Přijď nasát tvůrčí atmosféru a odnes si svůj umělecký artefakt.

22. 10. bude páteční workshop Mramorování papíru. Vyzkoušej si malbu na vodní hladině. Mramorované papíry pak můžeš použít na desky svého zápisníku.

Mrkni, na co se můžeš těšit

Vyrobíš si deník přesně podle svého přání

Originální dárek vyrobený vlastní rukou

To, co se naučíš na kurzu, můžeš snadno udělat sám doma

Naučíš se šitou knižní vazbu

Poznáš další varinaty, jak vázat knížky a deníčky

Zvolíš si vlastní barevnost i papír

Termín – cena – lektor

Tvůj kurz povede
malířka, výtvarnice a knihařka Áta Černá.

Výtvarný materiál
máš plně v ceně kurzu.

Jak svázat knihu

nebo zápisník či skicák

Termíny a lektoři

23. 10.   10:00 – 16:00, lektorka Áta
17. 11.   10:00 – 16:00, lektorka Áta
8. 1.   10:00 – 16:00, lektorka Áta

Délka kurzu

celodenní kurz

1 900

jednodenní kurz

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Daniela (19)

Talentové zkoušky, příprava na VŠ

„Našla jsem inspiraci a podporu mého sebevědomí.“

"Rok před začátkem kurzu jsem na kreslení ani nesáhla. Najednou jsem neměla inspiraci, a i když jsem už dlouho věděla, že chci studovat na umělecké škole, ne a ne se zabrat do kreslení a vlastně jsem ani nevěděla, jak se na přijímačky připravit. Proto jsem se rozhodla přihlásit se na kurz, kde mě lektoři podpoří a pomohou mi. Ze začátku jsem se bála, ale díky cvičením a radám, jak nakreslit portrét a zátiší nebo jak stínovat jsem získala spoustu inspirace.”

Mirka (31)

Kurzy pro dospělé

„Našla jsem v sobě skryté dovednosti a rozvoj v tvůrčím prostředí.“

“Měla jsem možnost vyzkoušet si různé techniky kresby a malby. Různorodá témata se mi také líbila, vyzkoušeli jsme od každého trochu. Styl lektorky Denisy je podpůrný (vysvětlí základ techniky, ale nechá prostor pro vlastní realizaci, a pak v případě potřeby poradí), což je pro úplného začátečníka důležité. Když je člověk zkušenější, asi už nepotřebuje tolik vedení, spíš podporu ve vlastním rozvoji tvorby, a to jsem na kurzu zažila také.”

Anna (15)

Talentové zkoušky, příprava na SŠ

„Dostala jsem se na střední uměleckou školu!“

"Doma se často věnuji kreslení a malování, tak mě napadlo, že bych mohla zkusit uměleckou střední školu. Nevěděla jsem ale, jak se připravit na přijímačky a co dát do portfolia. Lektoři ve Start-Artu mi se vším poradili. Teď už vím, jak kreslit tužkou, jak stínovat a pracovat s perspektivou. Naučila jsem se, jak správně kreslit zátiší a portrét. Lektor mi pomohl sestavit portfolio. Díky tomu jsem talentové zkoušky zvládla."

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Tereza (15)

Talentové zkoušky, příprava na SŠ

"Díky START-ARTU jsem se na uměleckou školu dostala a jsem za to moc ráda.”

“Rozhodla jsem se, že si podám přihlášku na střední uměleckou školu, protože fotím a zajímám se o umění. Neměla jsem dostatek zkušeností s malbou a kresbou, tak jsem se rozhodla navštěvovat kurzy START-ART. Naučila jsem se jak správně kreslit zátiší a portrét. Tento kurz mě velice bavil a můžu ho vřele všem doporučit.

Lucka (19)

Talentové zkoušky, příprava na VŠ

Lucie se po absolvování přípravného kurzu dostala na VOŠ design oděvů v Brně

„Před úplným začátkem kurzu jsem měla roční pauzu od veškeré výtvarné tvorby, která mne dříve tolik naplňovala. Jako by najednou začala moje výtvarná část mozku “stávkovat”. Na kurzu jsem potkala skvělé lektory, kteří mi pomohli se nebát a ukázali mi, jak si po malých krůčcích osvojit znalosti, které jsem ztratila.Poznala jsem úžasné lidi, naučila se novým kresebným a malířským technikám, dodal mi sebevědomí a moje fantazie začala pracovat zase na plné obrátky !”

 

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.