Jak svázat knihu či vlastní zápisník

Nauč se, jak svázat knihu a vyrob si vlastní zápisník
Zjisti víceChci objednat

Vyrob si originální zápisník – tvůj nový umělecký artefakt

Nauč se, jak svázat knihu a vyrob si vlastní zápisník či originální skicák. Naučíš se, jak svázat zápisník tak, aby přesně odpovídal tvým potřebám. Chceš čistý, nebo tečkovaný papír? Chceš originální skicák na kreslení a malování, nebo si budeš psát bullet journal? Z kurzu si odneseš hotovou knihu a naučíš se vazbu, kterou hravě zvládneš sám/sama.

lastní deník nebo dárek šitý na míru

Typ papíru, počet stránek, originální desky? Bude to deník, skicák, diář, nebo zápisník? Vše je na tobě. Na kurzu pochopíš základy knihařské práce. Naučíš se, jak vyrobit šitou knižní vazbu v pevných deskách. Domů si odneseš jedinečný deník a cenné zkušenosti, se kterými si další deník hravě svážeš sám/sama.

Na každém kurzu se budeme učit jinou vazbu.

V říjnu (22.10.) si svážeme (akvarelový) skicák. K dispozici budou různé druhy papíru – baličák, kreslící, barevné papíry a taky ten na akvarelovou malbu. A taky různé barvy knihařského plátna. Svážeš si skicák podle svého gusta v šité vazbě, která se skvěle otevírá, takže se do skicáku velmi pohodlně kreslí a maluje. 

V lednu (21.1.)  nás čeká klasická vazba V8. Se záložkou, kapitálky a zavřeným hřbětem, desky potažené knihařským plátnem. Prostě vazba se vším všudy.

A v únoru (18.2.) se můžeš těšit na fotolabum! Bude to vrchol knihařské sezóny, vlastnoručně svázané fotoalbum ti prostě v knihovně nesmí chybět. Vybereš si krásný grafický papír i barvu plátna, aby vše bylo přesně podle tebe.

Podívej se do galerie dole na stránce, abys věděl/a, na co se můžeš těšit.

Pojď se inspirovat

Lektorka Áta u sebe nosí deník každý den. Postupně ho plní skicami, akvarelovými krajinami, pracovními poznámkami i poetickými úryvky. Z její rukou ušité knížečky se tak postupně stává umělecký artefakt, kterým inspiruje svoje okolí. Přijď nasát tvůrčí atmosféru a odnes si svůj umělecký artefakt.

Mrkni, na co se můžeš těšit

Vyrobíš si deník přesně podle svého přání

Originální dárek vyrobený vlastní rukou

To, co se naučíš na kurzu, můžeš snadno udělat sám doma

Naučíš se šitou knižní vazbu

Poznáš další varinaty, jak vázat knížky a deníčky

Každý termín jiná technika

Termín – cena – lektor

Tvůj kurz povede
malířka, výtvarnice a knihařka Áta Holíková

Výtvarný materiál
máš plně v ceně kurzu.

Jak svázat knihu

nebo zápisník či skicák

Termíny a lektoři

22.10.  10:00 – 16:00, lektorka Áta
Akvarelový skicák

21.1.  10:00 – 16:00, lektorka Áta
Vazba V8

18.2.  10:00 – 16:00, lektorka Áta
Fotoalbum

Délka kurzu

celodenní kurz

1 700

jednodenní kurz

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Mirka (31)

Kurzy pro dospělé

„Našla jsem v sobě skryté dovednosti a rozvoj v tvůrčím prostředí.“

“Měla jsem možnost vyzkoušet si různé techniky kresby a malby. Různorodá témata se mi také líbila, vyzkoušeli jsme od každého trochu. Styl lektorky Denisy je podpůrný (vysvětlí základ techniky, ale nechá prostor pro vlastní realizaci, a pak v případě potřeby poradí), což je pro úplného začátečníka důležité. Když je člověk zkušenější, asi už nepotřebuje tolik vedení, spíš podporu ve vlastním rozvoji tvorby, a to jsem na kurzu zažila také.”

Daniela (49)

"Lektorka nechává studentům vlastí prostor, ale dokáže je zároveň vést”

“Denisa je velmi inspirující a přátelská bytost. Nechává studentům prostor pro vlastní námět, ale když tápou, tak je skvěle navede. Má neuvěřitelný cit pro detail a na první pohled pozná, co tomu chybí. Moc ráda jsem chodila na její lekce, cítila jsem se tam uvolněně a s její pomocí jsem pomalu získávala sebedůvěru a odvahu pouštět se malování věcí, na které bych si sama netroufla.“

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně