Vyberte stránku

Malířský maraton víkend

Každý malovaný obraz začíná kresbou
Zjisti víceChci objednat kurz

Chceš vědět, jak nakreslit a namalovat cokoliv?

Baví tě kreslit, malovat a vůbec výtvarně tvořit? Začínáš nebo si přeješ své dovednosti prohloubit? A k tomu poznat a ovládnout některé výtvarné techniky? Láká tě portrét, zátiší, krajina a další úžasné náměty? Olejomalba je pro tebe tajemná technika? Pak je kurz vhodný přímo pro tebe.

Co objevíš?

Dozvíš se, jak malovali a kreslili staří mistři. Tajemství Rembrandta, Leonarda nebo impresionistů ti bude odhaleno. Vyzkoušíš si moderní i tradiční techniky a třeba tě zaujmou i jejich vzájemné kombinace. Například malba olejem s akrylovou podmalbou. Kurz je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Co se na kurzu naučíš?

V malbě projdeme technikami jako kvaš, akryl (malba špachtlí) a olejomalba. Pochopíš principy přecházení z jednoho média do druhého a výhody jednotlivých postupů.  Naučíš se malířské postupy kombinovat, získáš tak volnost a lehkost ve svojí tvorbě.

Jaké techniky poznáš?

Kvaš  – technika podobně krásná jako akvarel, díky kryvosti barev “méně” náročná. Kvaš skvělé funguje jako technika pro expresivní skicování, jako brána k ostatním technikám i zcela samostatně. 

Olejomalba – královská malířská technika. Naučíš se malovat postupem alla prima, vcelku, účelně a úsporně.

Malba špachtlí – expresivní a efektivní technika. Špachtle je vhodná pro zátiší, krajinu i figurální kompozici.

 

Obrazy a zajímaví lidé všude kolem tebe

Jsi začátečník, nebo už máš něco za sebou? S námi se naučíš základy stejně lehce, jako prohloubíš své schopnosti.

Pochopíš základy komponování obrazu a naučíš se, jak pracovat s prostorem.

Naučíš se stínovat tak, aby předměty působily plasticky.

Už se nemusíš bát perspektivy, díky několika pravidlům ji snadno zvládneš

Lektor ti jednoduše vysvětlí teorii barev. Naučíš se používat teplé a studené tóny, aby tvoje obrazy měly tu správnou dynamiku.

Ať už je ti bližší realita, nebo chceš zachytit atmosféru, lektor má cvičení připravená přesně pro tebe.

Vyzkoušíš si nejrůznější techniky a objevíš, která je pro tebe nejlepší.

Termín – cena – lektor

Učitel – zkušený lektor a malíř
Tvůj kurz povede malíř, zkušený lektor Lukáš. Naučí tě malovat rozmanitými technikami a podpoří tvůj osobitý talent.

Kdy se přihlásit?
Do kurzu je možné se přihlásit kdykoliv, nejpozději den před konáním kurzu.

Výtvarný materiál
V ceně je zahrnut základní materiál (papíry, základní kresebné nástroje a další). Pokud máš doma své pomůcky, dones si je sebou a ušetři na kurzovném. Pokud si nechceš materiál kupovat, domluvíš se s lektorem na příspěvku ke konkrétní technice.

Možnosti platby
Nejjednodušší cestou je zakoupení kurzu přes e-shop společně s přihláškou. Pokud  raději platíš v hotovosti, ozvi se lektorovi. U nás se na všem domluvíš.

Kontakt na lektora
Lukáš Orlita, lukasorlita@start-art.cz, tel. 608 854 327

Malířský maraton

květiny, kvaš, olej

Termíny a lektoři

sobota 28. 10. 2023 – 10:00, lektor Lukáš

1900

6 hodin (10:00 – 16:00)

Malířský maraton

květiny, špachtle, olej

Termíny a lektoři

neděle 12. 11. 2023 – 10:00, lektor Lukáš

1900

6 hodin (10:00 – 16:00)

Malířský maraton

vlastní námět, kvaš, olejomalba

Termíny a lektoři

sobota 3. 2. 2024 – 10:00, lektor Lukáš

1900

6 hodin (10:00 – 16:00)

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Radomír (42)

Malířský maraton

"Lukáš nás pozitívne motivuje k ďaľšej tvorbe"

"Na Lukášovy si najviac oceňujem jeho osobitý prístup ku každému žiakovy a našim dielam. Každý náš výtvor berie v kontexte toho ako celok pôsobí. Nesnaží sa nás zaťažiť zoznamom nepresností a chýb. Miesto toho poukazuje na to, ako dielo všeobecne pôsobí, čo funguje, ktorá technika sa ku každému z nás hodí a pozitívne nás motivuje k ďaľšej tvorbe."

Bohunka (65)

Malířský maraton

"Lukáš poutavě charakterizoval jednotlivé techniky a jejich přednosti i nástrahy"

"Na Lukášův kurz Výtvarné techniky mě nalákalo, když Pepovi Bubeníkovi a mně ukazoval dokončovaný obraz pro kamaráda a pěkně vysvětloval, co a jak a proč maloval. Ve vlastním kurzu pak poutavě charakterizoval jednotlivé techniky a jejich přednosti i nástrahy. Často také současně s kurzisty kreslil nebo maloval, a protože je rychlý, mohl se dostatečně věnovat vysvětlování a opravám chyb, a inspirovat i svým vlastním zpracováním daného tématu, a to byl opravdu mimořádný bonus. Do kurzu přitáhl jak pokročilejší malíře, kterým se individuálně věnoval a dovolil jim buď zpracovávat vlastní témata nebo používat jiné pokročilejší techniky, ale věnoval přitom dost času každému kurzistovi. Řadě z nich 2 a půl hodiny trvání kurzu nestačilo, a tak si v některém z nedalekých barů museli společně s lektorem ještě prodiskutovat detaily a přitom si zajít na jedno."

Robért (41)

Malířský maraton

"S Lukášem jsem se naučil věci, které bych sám nepochopil, nebo bych na ně neměl odvahu"

"Na každé hodině Kurzu Výtvarných Technik Lukáše Orlity se dozvím něco nového. Dvě a půl hodiny v ateliéru StartArtu ohromně devalvuje desítky hodin shlédnutých videí na YouTube. Byť již několik let koketuju doma s olejomalbou, tak po roku tvorby s Lukášem jsem se naučil věci, které bych sám nepochopil, nebo bych na ně neměl odvahu - barevné podmalby, lazurování. Zkusil jsem si nové techniky, zapálil jsem se pro linoryt a kvaš. Plus ten pocit, když v jedné místnosti tvoříte s dalšími talentovanými lidmi, je k nezaplacení. Vstřebávám tak vědomě (určitě i podvědomě) nejenom širokou paletu zkušenosti a nadšení lektora Lukáše, ale i ostatních přítomných. Domů pak večer odcházím s barvou na rukách, kterou lze smýt, a i v hlavě, kterou smýt naštěstí nelze."

Jana (40)

Kreslení postavy

"Lektor dává každému prostor hledat svůj vlastní způsob vyjádření"

"Kurz je ideální příležitost trénovat kresbu postavy naživo. Lektor Lukáš má individuální přístup, dokáže u každého vypíchnout silné stránky i prostor ke zlepšení. Přitom netlačí do „osvědčených postupů“, naopak dává každému prostor hledat svůj vlastní způsob vyjádření.."

Tomáš (31)

Kurzy pro dospělé

„Našel jsem v sobě skryté dovednosti“

"Nikdy mě moc nebavilo kreslení zátiší nebo malování krajiny. Ale protože jsem se chtěl zlepšit, hledal jsem výtvarné kurzy. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení postavy, kde kreslíme podle živého modelu. Lektor nás učí také sketchovat, vysvětluje základy a zkoušíme různé techniky – třeba kresbu tužkou, uhlem, perem nebo tuší. Občas malujeme akvarelem. Skupina je různorodá a vždycky je tam veselo."

Martin (40)

Portrét nejen tužkou

„Až na kurzu jsem se naučil jak nakreslit portét“

"Do chvíle, než jsem objevil kurzy Start-Artu, jsem byl samouk. Tutorialy a knížky mi nějakou dobu vyhovovaly, ale stále to nebylo ono. Pořád mi chyběla lehkost a uvolnění. Na kurzu u lektora Lukáše to dostalo ten správný rozměr. Pečlivě a názorně nás učil různé techniky malování a kreslení, vysvětlil nám proporce a taky, jak můžeme portrét stylizovat. Často jsme skicovali, což mi hodně pomohlo. Nejlepší bylo, že jsme kreslili podle živého modelu – to je úplně jiné kreslení, než podle fotky."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně