Vyberte stránku

Mae Sara

Lektor

Lektora vyhledej když…

  • více než po naplnění předem daných představ toužíš po překvapení a chceš si hrát
  • dáváš přednost cestě své intuice před vyšlapanými stezkami
  • máš chuť na samotnou blízkost barev a nebojíš se žádného odstínu
  • toužíš po soustředěnějším ponoru do svého vnitřního světa, kterého se chceš dotýkat kresbou a malbou
  • ve tvých představách se opakovaně objevuje tvoje vlastní ilustrovaná knížka a nevíš jak ji přivést na svět

Mae Sara (Pavel Pražák) je zde pro ty, kteří nemají předem jasnou představu o cíli své cesty. Pro ty, kteří mají chuť vstoupit do něčeho nového a ochutnávat dosud nepoznané pokrmy. Potravou na jeho kurzech jsou plochy akvarelových barev, stopy tenkých voděodolných fixek a černá indická tuš. Mae může být na této cestě poznávání průvodcem i souputníkem. Vedle těchto čistě prožitkových aktivit také může na základě vlastních zkušeností poradit lidem, kteří uvažují o tvorbě své vlastní ilustrované knížky, nebo si chtějí pomocí digitalizace vyzkoušet vrstvenou ilustraci či animaci.

Motto lektora

„Neboj se vody a namoč svůj štětec pěkně hluboko. Voda jsme já i ty, i ET! Rozpijme své hranice do nekonečna.”

Kurzy, které Mae Sara vede

Individuální kurz akvarelových ilustrací

Kontakt

mae.sara@start-art.cz

Umělec

Profese

Mae Sara (Pavel Pražák) studoval od roku 1999 na brněnské FAVU v ateliérech spjatými s novými technologiemi a konceptuálním uměním, absolvoval také stáž na pražské AVU. Vedle živého zájmu o nové technologie, hudbu, publikační a vydavatelské činnosti, si od dětství hledal svou osobitou cestu ke kresbě a malbě, obcházeje oklikou zavedené klasické přístupy. Přes perokresbu a práci s barevnými tušemi se postupně dostal k akvarelu, který používá pro tvorbu ilustrací mysteriózních světů. Vede nakladatelství Magda (nakladatelstvi.galeriemagda.cz), kurátoruje znojemský výstavní prostor Ve Skle (galerieveskle.cz) a podílí se na provozu virtuální galerie Divutvor (divutvor.cz), kde pomáhá dalším pozoruhodným tvůrcům přibližovat svou tvorbu širšímu publiku.

Osobnost tvůrce

Mae miluje akvarel, ke kterému si našel svou vlastní cestu. Víc než realistické zachycení skutečnosti je pro něj důležitá opravdovost prožitku při malování. Opravdová chuť být v přítomnosti barev ho spolu s intuitivním přístupem k vyjádření vedou k nečekaným a předem nepředstavitelným obrazům. Tento přístup k tvorbě nabízí i ve svých kurzech, kde jsou společnými učiteli radost, prožitek a úžas nad obyčejnou kapkou barvy.

Oblíbené výtvarné techniky

Jednoznačně akvarel a tuš, je to dlouhodobá spřízněnost duší 🙂 Využívá ale i moderní technologie a svou vizuální tvorbu spojuje s hudbou a vytváří akvarelové animace.

Umělecké projekty

www.maesara.cz (osobní stránky)

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně