Vyberte stránku

Obraz v pohybu – letní kurz

Objev filmová kouzla
Zjisti víceObjednávám kurz

Nosíš v sobě umělce?

Tvoříš rád, ale statické obrazy ti někdy přijdou nudné? Tak co je rozhýbat? Filmy a videa nás obklopují na každém kroku. Nauč se filmům porozumět a také je vytvořit. Uvidíš, že pohyblivé obrazy skrývají nekonečné množství příběhů a tajemství a že je zvládneš tvořit i ty.

Jak to bude probíhat?

Víš, jak filmová kouzla vlastně fungují? Jak je možné, že vidíme obraz v pohybu? Jak sledovali pohyblivé obrazy lidé dávno před vynálezem kinematografu? Jak obrazy sám rozpohybovat? Jak pracovat se zvukovou složkou? A jak vlastně oživit příběhy, které nosíš ve své hlavě? To všechno se dozvíš během kurzu.

Videotvůrcem se můžeš stát jen s pomocí mobilního telefonu.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem ve věku 12 – 99 let. Základní předpoklad je chuť tvořit. Že nemáš žádné zkušenosti? Nebo už jsi profík a potřebuješ jen správně nasměrovat? Je to v pohodě! Půjdeme krůček po krůčku a prostor dostanou všichni.

Co se naučíš?

Komponovat a zaznamenávat obrazy prostřednictvím videa

Obsluhovat programy na střih a editaci videa

Vytvořit kreslenou i stop motion animaci

Budeš nacházet různé průniky mezi audiovizí a výtvarným uměním

Postupně si osvojíš vlastní autorský styl

Necháš se inspirovat vlastními tématy

Bližší informace

Učitel – zkušená lektorka a filmařka
kurz povede zkušená lektorka a filmařka Lucie. Podpoří tvůj osobitý talent, naučí tě rozpohybovat obrazy – stát se video-tvůrcem. 

Materiál a technika
V ceně je zahrnut základní výtvarný materiál. Je však nezbytné přinést si s sebou základní techniku – chytrý mobilní telefon a notebook či tablet (nebo digitální zrcadlovku, kameru a mikrofon). Pokud máš, moc nám pomůže i stativ. Není třeba si dělat starosti, pokud budeš mít např. jen chytrý mobilní telefon. Poradíme si 🙂
Detaily k technice a softwaru najdeš TADY.

Možnosti platby
Nejjednodušší cestou je zaplacení kurzu přes platební bránu v přihlášce, nebo převodem z účtu. Pokud máš jiné preference, například odlišnou délku kurzunebo raději platíš v hotovosti, ozvi se lektorce. U nás se na všem domluvíš.

Kontakt na lektorku
Lucie Hlavicová, lucie.hlavicova@start-art.cz, tel. 775 304 584

Obraz v pohybu

Tvůrčí zážitek pro všechny od 12 do 99 let

Výuka v malé skupině

Pro začátečníky i pokročilé

V centru Brna

Termín

pondělí 5. 8. – středa 7. 8.

10:00 – 16:00

Obraz v pohybu

Rozhýbej svůj svět

Podpoříme v tobě tvůrčího ducha

Kristýna

"Výukové metody Lucie byly pro mě tehdy v mnoha ohledech jiné než na které jsem byla zvyklá. Lucie se k nám chovala velice přátelsky a přijímala nás, jako sobě rovné. Dokázala si vyjednat respekt, zároveň ale respektovala nás a naše potřeby a emoce. Myslím, že vyučovat náctileté studenty je dost náročné ale Lucie se toho zhostila dle mého názoru velice dobře. Díky ní jsme vytvářeli projekty, které nám dávaly smysl. Pamatuji si úkol, měli jsme natočit video, v kterém popisujeme svou blízkou osobu ale nesměli jsme použít jeho obličej. Tenkrát vznikla opravdu pěkná videa, která pro nás měla i citovou hodnotu. Myslím, že jejím cílem hlavně bylo aby nás vytváření projektů bavilo. Ráda nám pomohla a poradila, když jsme si nevěděli rady. Naše projekty posléze přihlásila do různých soutěží a některé byly i úspěšné. Stejně tak bylo skvělé, že jsme měli veřejné promítání našich krátkých filmů a videí, které jsme si sami odprezentovali."

Nečekej a objednej si kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napiš nám vzkaz

Nejednodušší a nejrychlejší způsob, jak se s námi můžeš spojit, je zajisté pomocí přímého kontaktního formuláře.

kontaktujte nás

Přihlašte se k odběru novinek

Rádi bychom vás pozvali k odběru novinek Start-art. Nyní vám již neunikne žádná důležitá zpráva ani nově otevřený kurz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně